Prekių kainos

osb.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su mūsų slapukų politika Sutinku

Papildoma informacija

Kronoply OSB – karkasinių pastatų sėkmės pagrindas

Lietuvos statybose orientuotų skiedrų plokštės pakankamai plačiai naudojamos kaip kiliminių, linoleumo, “plaukiojančių” grindų bei stogo čerpelių pagrindas. Pastaruoju metu “Kronoply OSB” gaminius pradedama taikyti ir karkasinių pastatų statyboje. Tikra sėkmė lydi tada, kai tinkamai įvertinami šių plokščių technologiniai ypatumai.

Nenutrūkstamo ilgio juostos

Lenkijoje gaminama “Kronoply OSB” tipo plokštė yra trisluoksnė. Jos gamyba nuo įprastinės (žr. SP 7 nr. gruodžio 11 d.) skiriasi savitu “Conti Roll” technologiniu procesu, kuris leidžia gaminti nenutrūkstamo ilgio plokščių juostas.

“Conti Roll” technologijos privalumai:

  • didelė gaminių rūšių įvairovė. Tai mažina išlaidas, nes atkrenta būtinybė juos pjaustyti;
  • labai tikslus storio matmuo. Tai leidžia atsisakyti plokščių paviršių šlifavimo;
  • paviršiai gerinami “Conti Finish” būdu. Tai leidžia pritaikyti plokštes intensyvaus drėkinimo vietose (pvz., sienų plokščių apdangaluose);
  • pritaikytas mechaninis tankio išdėstymas, taikant “Conti Density” būdą;
  • dėl gamybos proceso trukmės kyla mažesnių statybinės fizikos ir mechaninių savybių nukrypimų palyginti su tradiciniais gamybos metodais.

Supintoji struktūra

“Kronoply OSB” iš esmės yra lukšto (žvyno) faneros medžiagos rūšis, kuri klijuota iš lygių skiedrų mikrogabalėlių. Šių drožtų skiedrų išdėstymo tvarka: išoriniuose sluoksniuose - lygiagrečiai su plokštės ašimi, o viduriniuose – statmenai su išoriniais sluoksniais. Dėl to “Kronoply OSB” plokštės mechaninės savybės panašios kaip klijuotų plokščių, tačiau jas galima apdirbti taip pat kaip vienos rūšies medieną. Bendrai supintų skiedrų mikrostruktūra saugo kraštus nuo lūžimo ar kalant į juos vinis. Kartu tai leidžia pasiekti didelį tvirtumą bei atsparumą lūžimui lenkiant plokštę ir atsparumą traukiantis. Tai ir yra ypač svarbios savybės karkasinių medinių pastatų statybai.

Dervų sistemos

Lygių skiedrų klijavimui naudojamos naujausios klijavimo dervų sistemos. Viduriniuose sluoksniuose naudojami putų poliuretano klijai, kurie garantuoja mažą šiluminį plėtimąsi (brinkimą). Paviršiniuose sluoksniuose taikomi išskirtinai drėgnumui nejautrūs melamino dervų klijai.

Struktūros privalumai

“Kronoply OSB” turi pagrindinę laikančiąją ašį, kurią lengva atskleisti. Ji sutampa su plokštės paviršiuje matoma lygių skiedrų orientavimo ašimi. Ši ašis privalo būti išlaikoma išsiplėtimo ir susitraukimo įtempimams perimti karkasiniuose pastatuose.
Atsparumas mažosios (skersinės) ašies atžvilgiu yra prilyginamas standartinių drožlių plokščių atsparumui. Atsparumas ir tvirtumas didžiosios (pagrindinės) ašies atžvilgiu yra 2,5 karto didesnis negu mažosios ašies atžvilgiu.

Trisluoksnės “Kronoply OSB” struktūros privalumai:

  • ypatingas laikantysis atsparumas yra pagrindinės ašies atžvilgiu;
  • geras vinies laikymas dėl paviršinių ir vidinių sluoksnių persipynimo;
  • kryžminis trijų sluoksnių išdėstymas turi įtakos matmenų stabilumui ir mažina nepageidaujamas deformacijas.

Paviršiaus gerinimas

“Conti Finish” būdas – tai aukštos kokybės plokščių paviršiaus gerinimas. Dėl to paviršiuje vanduo sėda rasos lašelių pavidalu dar iki tol, kol plokštės pasipriešinimas garų difuzijai bus viršytas. Atitinkamai montuojant atitvaras, galima pasiekti, kad vėliau nebereikės stabdyti vandens garų skvarbos patalpų vidinėje dalyje. Tokius paviršius yra lengviau apdirbti, nes galima atsisakyti gruntavimo. Pagerintos plokštės gali pilnai saugoti nuo vėjo pastoges ir stogo konstrukciją.

“Kronoply OSB” paprastai yra nešlifuota ir todėl ji gali išlaikyti geresnį atsparumą ir tvirtumą nei šlifuotos plokštės.
“Conti Density” būdas suteikia optimalų tankumo išdėstymą, lyginant su tradicinėmis OSB plokštėmis.
Plokščių įvairovė
“Kronoply OSB” plokščių pavidalas tinka karkasinių medinių pastatų statybai (pvz., 2,65x1,25 m arba 2,80x1,25 m). Tai įgalina sienas visu aukšto aukščiu aptaisyti be horizontalių plokščių sandūrų. Jų plotis gali būti keičiamas iki didžiausio 2,50 m.
Plokštės matmenys gali būti nustatomi pagal individualius kliento užsakymus. Labai naši formuojanti įranga leidžia pagaminti specialaus pavidalo plokštes (pvz., montavimo juostos perdangų sijoms padengti, vėjo lentos ir kt.).
Plokštės gali būti gaminamos specialiai perdangų sijoms pridengti su dviejų pusių sujungimu, užleidžiant ir jungiant “plunksna” iki 6,25 m ilgio, arba kai plokštė iki 2,5 m pločio.
“Kronoply OSB” yra ekologiška, leidžiama naudoti be apribojimų, tinka pakartotinam panaudojimui (pvz., materialiniam, deginimui).

“Statybų pilotas”
Doc., dr. Arnoldas Radzivonas