Info apie medžiagas

osb.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su mūsų slapukų politika Sutinku

Papildoma informacija

OSB pritaikymas stogams

Kaip įrengti paklotą dengiant stogą bituminėmis čerpėmis?

Stogo konstrukciją įrengę iš KRONOPLY OSB plokščių, galėsite atsisakyti grebėstų ir tiesiog ant plokščių kloti bitumines stogo čerpes.

OSB plokštes patogiai naudosite. Svarbu, kad 90 proc. plokštės yra mediena. O medis džiūdamas traukiasi, gavęs drėgmės - išbrinksta. Todėl stogui dengti nusprendę kalti OSB plokščių paklotą, daugiau dėmesio skirkite jo techniniam sprendimui.

Svarbi pastaba:OSB stogams
Šiuo atveju kalbama apie KRONOPLY OSB plokštes. Šveicarų koncerno KRONO gamyklos KRONOPOL (Lenkija)gaminamų plokščių charakteristikomis grindžiami siūlomi sprendimai. KRONOPLY OSB atitinka Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos standartus, KRONOPLY OSB aprobavo Lietuvos valstybinis visuomeninis sveikatos centras. Išduotas higieninis pažymėjimas Nr. 2-2-1-6298/67. Jei dirbate su kitų gamintojų produkcija, dėl atsirandančių nuokrypų pretenzijų nepriimame.

 

Kuo tvirtinti OSB apkalą?

  • Kai plokštės storis iki 12 mm, galite naudoti 50mm vinis.
  • Vietovėje, kur vyrauja stiprūs vėjai, gali būti reikalaujama naudoti didesnes vinis ir jas kalti tankiau.
  • Vinys turi būti 10 mm nuo plokštės krašto.
  • Vietoje įprastinių vinių galite naudoti žiedines vinis, spiralines-suktas vinis arba sankabas.

Kaldami vinis, turite stovėti ant gegnių. Kadangi stogo apkala, kai sušlampa, pasidengia šerkšnu, sniegu, ledu ar pjuvenomis, gali būti slidi, dirbdami ant nuožulnių stogų avėkite avalynę guminiais padais, naudokite saugos priemones ir būkite itin atsargūs.

OSB stogams

Kaip tvirtinti apkalą?

Paveiksle pavaizduoti rekomenduojami stogo apkalos montavimo nurodymai ir maksimalūs perdengimų atstumai.

  1. Plokščių galus dėkite ant gegnių briaunos.
  2. Atramos - gegnės arba sijos.
  3. Perslinkite plokščių sujungimus vieną kito atžvilgiu.
  4. Ties visais kraštais palikite didesnius nei 3mm tarpelius.
  5. Plokštes klokite statmenai su atramomis. Visos plokštės turi tęstis virš dviejų ar daugiau tarpų.
  6. Jei nurodyta, naudokite kraštų jungtis.

Rekomenduojama stogo apkala

Rekomenduojami tarpai tarp atramų (cm)

Stogo nuolydžio kampas (o)

OSB plokštės storis, kai stogo nuolatinė apkrova q=0,25 kN/m2 sniego apkrova so=0,75 kN/m2

0,625

15
25
35
45

12
12
10
10

0,833

15
25
35
45

15
12
12
12

1,000

15
25
35
45

18
15
15
15

1,250

15
25
35
45

22
18
18
18

Prieš klodami apkalą, patikrinkite, ar viršutiniai gegnių paviršiai yra vienoje plokštumoje, tiesūs ir lygūs. Jei jis netiesūs ar nelygūs, tai ir stogas bus nelygus.

Plokštes montuokite skersai gegnių ar sijų. Kai reikalaujama, ilguosius plokščių kraštus atremkite arba sujunkite tarpusavyje kraštų jungtimis. 

Palei plokščių kraštus palikite ne mažesni kaip 3 mm tarpelius, kad plokštės galėtų judėti keičiantis drėgnumui. 

Plokštės kiekvienoje eilėje perslinkite bent per dvi atramas, o jų galai turi baigtis ties atramomis. Prieš dengdami viršutinę stogo dangą, išdžiovinkite sušlapusias plokštes.

Stipraus vėjo ir seisminėse zonose Jums reikės papildomi tvirtinti ir tankiau išdėstyti tvirtinimo elementus. Taip pat gali būti taikomi ir kiti reikalavimai. 

Tam, kad sumažintumėte drėgmės susikaupimo mansardinėse ertmėse poveikį, būtinai įrenkite pakankamą ventiliaciją – 50% ventiliacijos turi būti ties stogo kraigu ir 50% stogo krašto srityje. 
Pagal Statybos normas minimalus laisvas ventiliacinės angos plotas turi būti ne mažesnis kaip 1/300 bendro izoliuotų lubų ploto. Jei stogo nuožulnumas yra mažesnis kaip 1:6, laisvas ventiliacinės angos plotas turi būti ne mažesnis kaip 1/150 izoliuoto ploto.

Jei vanduo patenka po paviršine stogo danga ir geriasi į plokštes, kad jas apsaugotumėte, po paviršine stogo danga patieskite ištisinį apsauginį sluoksnį iš vandens nepraleidžiančios bituminės dangos. Ją klokite nuo apatinio stogo krašto uždengdami 60cm pločio stogo dalį virš šildomos patalpos.

Kiekvienam namui – savas stogas.
Kiekvienam konkrečiam stogui – savas sprendimas.

Jei norite apie tai išsamiau pakalbėti, užsukite pas mus ar tiesiog paskambinkite - patarsime.